1 beğenilme 0 beğenilmeme
574 kez görüntülendi

Merhaba! Önce detaylı cevaplarınızı takip ediyorum. Herkese yetişmeye çalışıyorsunuz. Teşekkür ederim.

3 tane özellik önerim olacak:

1-Ülkemizde sürekli elektrik gitmesi, internet kopması gibi olaylardan dolayı bilgisayarlarda algotrade hiç verimli değil maalesef.

Algo trade meraklıları için, benim gibi, kod bilgisi gerektirmeyen, seçimlere göre botları oluşturup, apilerle borsalara bağlanıp işlem yapacak cloud tabanlı bir platforma çok ihtiyaç var. Kripto dünyasında kullanıyorum. Sıfır kodla kendi başıma takip edemeyeceğim kadar çok coin üzerinde günde 20-30 işlem yapabiliyorum. 

2-Yine kod bilgisi gerektirmeyen bir özellik talebim var. Yukarıdaki önerimin gerçekleşmesi sizin için ticari bir karardır ve uzun süre olmayabilir. Bu yüzden bilgisayarımızdan devam edeceksek algo trade sürecimizi kolaylaştırmanız gerekiyor diye düşünüyorum. 

Şöyle ki: 

Bir strateji oluşturduğumuzda ya da hazırlardan backtest ile optimize ettikten sonra işleme koyduğumuzda, diyelim ki bir hisse sepetini bağladık ve başlattık. Koşulları gerçekleşenleri aldıktan sonra, tıpkı explorerdaki gibi, sepettekileri yeniden tarayıp AL sinyallerine bakacak. Sinyal aldıklarını işleme sokacak. Ve bunu bizim belirlediğimiz periyotlarda sürekli tarama ile devam ettirecek. 

3-Algo trade arayüzünde emir bağlarken izli stoploss ile birlikte izli take profit imkanını da devreye alsanız ne güzel olur. Take profit için mesela 0.2 iz ile takip edip, yukarı gidiyorsa işlemi kapatmasın, ancak 0.2 düşüşte emir girip işlemi kapatsın.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. 

Algoritmik Trading kategorisinde (19 puan) tarafından | 574 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

1 numara için planlarımız mevcut. İleri vadede yapacağız.

2 numara için tam olarak karşılamasa da şu çözümü inceleyebilirsiniz : https://destek.matriksdata.com/?qa=59/algoritmamda-olu%C5%9Ftu%C4%9Funda-istedi%C4%9Fim-otomatik-yapt%C4%B1rabilirim

3 numarada bahsettiğiniz izleyen stop loss bulunmaktadır. Örnek burada bulunmaktadır : https://destek.matriksdata.com/?qa=537/izleyen-stoploss&show=654#a654

Seçkin Durgay
(4,631 puan) tarafından
0 0

Cevabınız için çok teşekkür ederim Seçkin Bey. 2 numara için önerdiğiniz yöntem çok manuel benim için. BOT mantığına çok uymadı. Denenebilir, ancak önerinizi, Explorer ve Stratejiyi birleştiren bir Kompozit Bot yaratma özelliğini  ileride eklerseniz harika olur. Yabancı bot platformlarında kriptolar için kullanıyorum. Süper çalışıyor. Ancak dediğiniz gibi performans çok önemli, o yüzden de bunu 1. önerimi hayata geçirdiğinizde yapmanız çok daha uygun olabilir. 

3. madde için de teşekkürler. Ancak bu da işimi görmüyor zira kodla yapılmış. Sizin harika emir ekranlarında bunun parametrik olarak yapılması, bizim gibi koddan az anlayanlar için çok faydalı olacaktır.

Bu arada AKBANK ne zaman IQ kapsamına alınacak. Oradaki portföyüm için kullanamıyorum platformu?

Emekleriniz için teşekkürler.

1 0

Evet dediğiniz gibi performans önem kazanıyor. Bunun için bir calisma planlıyoruz ama hayata geçirmek biraz vakit alacaktır. 

İzsüren stop konusuna gelince ben algoda istediğinizi düşündüm. Algo olmadan da kullanabilirsiniz. Portfoyunuz üzerinde iz süren stop alanları var. Yanlız kriptolarda çalışamıyor. Çünkü elinizde olan varlık (örneğin btc, bnb,eth) gibi işlem yapılabilir varlıklar değil. İşlem yapmak için btcusdt gibi bir sembol üzerinden gitmeniz gerekiyor. Bu sebepten ötürü pozisyona direk stoploss tanımlatamıyoruz.

Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.8,103 soru
8,076 cevap
4,593 yorum
14,835 kullanıcı