MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
344 kez görüntülendi
Merhabalar

Fibonacci seviyelerine alarm ekleyemiyor muyuz ? Ornegin grafik üzerine kendi çizdiğim fibonacci retracement uzerine %61.8 veya %50 ye duzeltirse alarm calissin gibi ?  

Teşekkürler
Grafik kategorisinde (137 puan) tarafından | 344 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

Merhaba, Fibo alarmi su anda mevcut degil, ancak bu konuda talep aliyoruz, sizin de talebinizle beraber degerlendirmeye alacagiz.

Su anda IQ Algo alt yapisini kullanarak bu seviyelere alarm kurmanizin mumkun oldugunu da belirmek isterim.

1. Grafikte gordugunuz seviyelere IQ Algo strateji editoru ile kolaylikla alarm kurabilirsiniz, al/sat islemleri baglayabilirsiniz.

public override void OnDataUpdate(BarDataEventArgs barData)
{
  var close = barDataCurrentValues.LastUpdate.Close;
  if (close > Fibo1)
  Alert($"Fiyat {AlertPrice} ustunde kapatti");
			
  if (close < Fibo2)
  Alert($"Fiyat {Alm1} altinda  kapatti");

//...
//OnDataUpdate fonksiyonu icerisine yazilir
//Fibo1 ve Fibo2'nin manuel olarak tanimlanmasi gerekir

}

 

2. Fibo seviyelerinden alarm kurmak istediklerinze grafikte Yatay Ciz ozelligini kullandiktan sonra, cizgi uzerine sag tiklayarak algo'ya aktar diyerek algo'ya kopyalayabilir, bu trend uzerinden alarm olusturabilirsiniz

(5,620 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
0 0
Sanirim FIBO seviyelerine direk grafik uzerinden bu versiyonda da alarm ekleyemiyoruz.
0 0
Merhaba, evet haklisiniz fibo duzeltme seviyeleri uzerinde bir cok duzenlemeler yapildi ancak direkt alarm olusturma ozelligini henuz eklemedik.

Yatay cizgilerin alarm ozellikleri uzerine de calismalar yapildi. Bu kadar genis bir versiyondan sonra hatalar olabileceginden bu ay icerisinde cok gecikmeden bir versiyon daha cikacagiz. O zamana kadar yatay cizgi cizerek (fibo'larin oldugu noktalara) alarm ekleyebilir misiniz?

Bu arada talebinizin seviyesini yukseltiyorum, ancak bir sonraki versiyona kesin teyit edemiyorum maalesef.
0 0
Merhabalar

Dediğiniz opsiyonlarla bu cozulur  programda cok guzel özellikler var lakin ilk olması gereken bazı seyler biraz gecikiyor gibi.  Matriks bu iste cok onde gelen bir şirket normalde bu tarz özellikler bence ilk deneme versiyonunda bile olması gereken detaylar. Ilginiz icin her halükarda cok  teşekkürler.

Bir de soyle birey nasıl yapillir explorerde son bar sayısı seçenek olarak belirtilecek sonra secilecek fibo seviyesi seçenek olarak belirtilecek ki bundaki seviyelerde bizim varsayılan yaptigimize seviyeler olabilir bunlardan bizim seçtiğimiz seviyede olani ve/veya olanları ve/veya %x yakin olanları explorerde tarayıp bize sonuc getirecek.
0 0
Efendim bu aslinda kullanicidan kullaniciya cok degisiyor. IQ daha cok algo, yapay zeka ve FFP ile etkili olabiliyor cogu kullanci icin.

Dediginiz gibi on planda olan, en yeni/gelismis platformlarda bile bireysel yatirimci icin bulunmayan bazi ozellikler bulunmakla beraber, her platformda bulunan bazi ozelliklerde eksikliklerimiz olabiliyor. Siz degerli kullanicilarimizin destegiyle guclu yonlerimizi ayakta tutarken zayif taraflarimizi da guclendirmek icin yogun sekilde calismaktayiz.

Explorer icin bahsettiginiz su anda pek mumkun gozukmuyor. Hazir bir oto fibo cizim grafik ozelligimiz var, ama Explorer'da kullanabilmek icin bunun indikator olarak bulunmasi gerekiyor.
0 0
FFP cok iyi bu cok kullanisli onda da mesela excel mantıgi ile sub sheet olsa daha bir kolaylık olurdu kullanıcı icin farklı sayfalarda ayni sayfa uzerinden ulaşmak  icin ben mesela klasik fiyat penceresi yerine FFP kullaniyorum. Soylediginizde haklisiniz kullanıcıya gore değişir cok sey herkesin aliskanligi farkli ben daha cok grafik bakıyorum ama bir yerde de algoritma isine gireyim istiyorum  onun icin bu programa kullanmak istiyorum ama grafik kısmında aradigimi bulamayınca ilerleyemiyorum. Diger yanda kendi özelimde bu da dahil taleplerim diger platformlarda ornegi olan seyler. Oto fibo tradingviewda bile indikatör olarak var ,yanlisim yoksa Kivanc Hoca matrikse de yapmişti bunu yazarken aklıma geldi tradingviewda da bunu Kivanc Hoca yapmişti. Hem indikatör hem explorer yaparsanız cok faydalı olur , alarm sorunu da bozulur . Bunu yapmanın sizin icin sorun olmayacagini düşünüyorum.  Tekrar teşekkürler.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.2,991 soru
2,884 cevap
2,248 yorum
2,170 kullanıcı