MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
140 kez görüntülendi
Merhaba,

Tarama kodum ve al - sat stratejim hazır. Ancak ben stratejiyi otonom yapmak istiyorum.

Explorer içinden toplu al emri yerine taramayı strateji içinde periyodik yapıp kriterlerime uygun olanları işleme almak istiyorum.

Kod örneklerinde bir strateji için çoklu sembol kullanabildiğimize dair örnekler gördüm. OnTimer() sadece canlı çalışırken test edilebildiği için şu anda test edemiyorum. Bu sebeple geliştirmeden önce öncelikle imkanları netleştirmek istiyorum.

Yapmak istediğim şu, setInterval ile 60 dakika vereceğim ve her 60 dakikada bir timer içinde örneğin bist 100 hisseleri için kendi koşullarımda tarama yapacağım. Bist 100 hisselerini dönen bir array varsa çok daha güzel olur. Tarama koşulumu geçenleri  farklı bir listede toplayıp AddSymbol ile stratejiye dahil edeceğim. Ayrıca AddSymbol ile dahil etmesem ne olur. GetBarData zaten sembol parametresi ile sonuç dönüyor gibi duruyor. Ve her 60 dk da bir listemi güncelleyeceğim. Liste güncellenirken pozisyonda kalanlar var ise portföyü aldığımız metotla onun içini buna göre yönetirim. OnDataUpdate ile al ve sat koşullarını symbol listesi içinde dönerek takip etmeyi düşünüyorum. Tabi burada 1 hissede olabilir 50 hissede olabilir. Performans ne olur ?

Bu durumda OnDataUpdate sembolün perioduna göre mi güncellenmektedir neye göre tetiklenir? Asıl önemli olan soru aslında bu istediğimi yapmak için mevcut uygulamada teknik altyapı var mıdır?

Şöyle ki ben aslında ürününüzü henüz almadım. Piyasa da ki 2 ürün arasında kaldım. Yukarıda anlattığım senaryoyu yapabildiğim bir alternatif var üstelik kod yazmadan, ben kod yazmaya razıyım hatta yazmak istiyorum ancak sadece bu özellik için o ürünü seçmek de istemiyorum.

Teşekkürler
Algoritmik Trading kategorisinde (10 puan) tarafından | 140 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
(5,136 puan) tarafından
2,480 soru
2,372 cevap
2,028 yorum
1,712 kullanıcı