MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
42 kez görüntülendi
Cevap için çok teşekkür ederim. Cevabınızı inceledikten sonra soruyu biraz eksik sorduğumu farkettim. Bahsettiğiniz formülün benzerini ben de yazmıştım, aynen bahsettiğiniz şekilde stop da koyarak denemiştim. Burada fiyat gittikçe yükseldiği için 30 dakikada gerçekleşmeyen bir işlem 60 dakikada gerçekleşebiliyor bu bakımdan barssince yazarken <30 dan sonraki ihtimalde <60 yazmak yeterli oluyor. Soracağım soruyu aslında şu şekilde ifade etmem gerekirdi(diğer kısmı aynı kalmak kaydıyla):koşul gerçekleştikten 30 bar sonra yüzde 1 yükseliş olursa sat, bu gerçekleşmezse 30 bar ile 60 bar arasında yüzde 0.75 yükseliş olursa sat, bu da gerçekleşmezse 60 ile 90 bar arasında yüzde 0.5 yükselirse sat. (Buna yine genel bir stop ve genel bir kar al koyuyorum zamandan bağımsız) Bu durumda yani yükselişin ilk başta fazla olduğu sonra da azaldığı varsayımında her zaman düşük olana göre alım yapıyor. Bunu engellemek için BarsSince(cross(c,mov(c,50,s)))>30 AND BarsSince(cross(c,mov(c,50,s)))<60 gibi bir formül denedim fakat sistem çalışmadı.
Bundaki amacım şuydu:hızlı bir yükseliş yakalarsam hemen karımı alıp çıkayım. Fakat zamanla yükseliş düşüyorsa o zaman karı azaltıp bir miktar daha bekliyeyim. Yine düşüyorsa karı biraz daha azaltıp bir miktar daha bekliyeyim bu da olmazsa önceden belirlediğim stopla pozisyondan zararına katlanarak çıkayım.
Sizi çok uğraştırmış olmayacaksam bu hususta da yardımcı olabilir misiniz?
bir cevap ile ilgili: barsince kullanımıyla ilgili
System Tester-Bağlı Emirler kategorisinde (29 puan) tarafından
tarafından düzenlendi | 42 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.1,746 soru
1,659 cevap
1,666 yorum
1,124 kullanıcı