MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
2 beğenilme 0 beğenilmeme
56 kez görüntülendi
Merhaba,

matriks yeni kullanıcıyım ve formülllerle ilgili hiçbir bilgim yok. henüz Demo kullanıyorum. Matriksıq da formül bilmeden hisse taraması yapılamıyor mu*? hazır olan tarama aracına benzer stratejileri kullanmaya çalıştığımda dahi bir sonuç bulamıyorum. yoksa Demo olmasından kaynaklanan bir durum mudur?
Genel Kullanım kategorisinde (20 puan) tarafından | 56 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba, Demo surumunde kripto piyasalari ve Forex disindaki semboller gecikmeli gelmektedir. Ancak explorer icin bu bir sorun teskil etmemeli.

Tahminimiz, explorer'i asagida goruldugu sekilde calistiriyorsunuz.

Burada karisiklik yaratabilecek durum XU100 icerisindeki butun sembollerin degil sadece XU100 sembolunun ekleniyor ve explorer'in sadece XU100 sembolu uzerinde calisiyor olmasi. XU100 icerisindeki sembollerin hepsini eklemek isterseniz yukaridaki resimde sagda gozuken SEÇ butonuna basınız.

Burada solda gozuken sembollerden seciniz ya da ortada gozuken BIST 30, BIST 50 gibi listelerden secmeniz gerekmektedir. BIST 100'e tiklayarak tamam deyiniz. Calistir ekraninda BIST100 sembollerin geldigini goreceksiniz. Explorer'i simdi BİTİR'e basarak calistirin.

__________________________________________________________________________________________________

Explorer modulunun kullanimi strateji modulune gore daha zahmetsizdir.

Explorer modulune ozel az sayida fonksiyon bulunmaktadir:

AddColumns(int columnCount)
//Explorer’da eklenmesini istediğimiz kolon sayısını belirtmek için kullanılır.

SetColumn(int column, object value)
//Explorer’da ilgili kolonun değerini, explorer çalıştırıldıktan sonra çıkan, sonuçlar ve filtrelenenler sayfalarına basar.
//Örnek: 
SetColumn(0, Math.Round(mov.CurrentValue, 2)) 
//İlk yazdığımız değer (0) datanın hangi kolona yazılacağını belirler (bu durumda ilk kolon). 
//İkinci parametre ise (Math.Round(mov.CurrentValue, 2)), mov’a atadığımız (indikatör, fonksiyon vs.) değerin son değerini Math kütüphanesindeki Round fonksiyonunu kullanarak yuvarlar ve 2 ondalık basamaklı olarak basar.

SetColumnText(int column, object value)
//Explorer’da ilgili kolonun ismini, explorer çalıştırıldıktan sonra çıkan, sonuçlar ve filtrelenenler sayfalarına basar.
//Örnek: 
SetColumnText(1, "Mov1")
//İlk yazdığımız değer (1) datanın hangi kolona yazılacağını belirler (bu durumda ikinci kolon). 
//İkinci parametre ise kolonun ismini belirler.

Siz isterseniz yazmak istediginiz explorer'in parametrelerini mail olarak ya da buradan bize ulastirabilirseniz, bu konuda da yardimci olmaya calisiriz.

 

(2,105 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.166 soru
181 cevap
193 yorum
130 kullanıcı