MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
245 kez görüntülendi
Merhaba,

Stratejim de backtestte bar kapanışlarına göre çalıştığından stoploss yada takeprofitte sadece bar kapanışında çalışmakta. Bu durum gerçek piyasada zarara sebep oluyor zira gerçek piyasada bar kapanışında değil trigger fiyata ulaşınca çalışıyor. Acaba bu stoploss ve takeprofiti gerçek piyasada da sadece bar kapanışlarında çalıştırma imkanımız var mı?  Uzun uzun kodlamak istemediğimden belki bir kaç ayarını değiştirince olabilir düşüncesiyle yazıyorum. Bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum.

Saygılarımla,
Algoritmik Trading kategorisinde (243 puan) tarafından | 245 kez görüntülendi

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
WorkWithPermanentSignal(true);

 ya da

public override void OnDataUpdate(BarDataCurrentValues barData){

    if(barData.LastUpdate.IsNewBar){

        //TP SL kod

    }

    }

WorkWithPermanentSignal(true); : bu seçili olursa algo içinde ki tüm işlemler sadece yeni bar açılışlarında çalışır

diğer alternatif sadece istenilen kodu bu alanda çalıştırır.
(57 puan) tarafından
0 0
Cevabınız için teşekkür ederim.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, bunu diger cevaptaki sekliyle yapamazsiniz, cunku TPSL WorkWithPermanentSignal ve yeni bar'dan bagimsiz calismakta, fiyati kacirmamak acisindan. Backtest ile tamamen uyumlu olmasini isterseniz dediginiz gibi bunu kodlamaniz gerekir. Bu noktada if(barData.LastUpdate.IsNewBar) kosulunu kullanabilirsiniz. Aslinda bundan sonra cok da zor olmayacaktir diye dusunuyorum. Sadece elinizde guncel stop loss yaptirmak istediginiz bir fiyat bulunmasi gerekiyor, bu close'un uzerinde mi buna bakmaniz yeterli olur.
(4,735 puan) tarafından
0 0
Merhaba,

Stratejim 700 satırdan oluşmakta ve her biri diğeriyle koşullanmış o nedenle değiştirmek istemiyorum. Zira diğer yeri bozuluyor. Sadece TPSL bar içindeki fiyat hareketleriyle tetiklensin ama bar kapanışında kapanış fiyatından satış yapsın istiyorum. Kod:

if (Kar_AL) TP = TakeProfit(Symbol, SyntheticOrderPriceType.PricePoint, Kar_AL_FiyatMiktari);

şeklinde. Başındaki  "if (Kar_AL) TP" şeklindeki gibi bir if ekleyemez miyim? Eklersem nasıl yapılabilir?
1 0
Ancak reddedilecek bir kosul yazarak ve bu TPSL tetiklenmis ama reddedilmis bu yuzden EGER bar kapanisindaysak bu islemi tekrar (fakat bu sefer dogru sekilde) yap seklinde bir 'hack' ile yapilabilir. Fakat TPSL kodunun calismasi icin sembolun portfoyde mevcut bulunmasi gerekiyor, mevcut parametrelerle kesin reddedilecek bir emir yazmak da kolay gozukmuyor. En pratik yontem ilk cevapta yazdigimi olacaktir. Bunun disinda TPSL fonksiyonunda bar sonunda calisma flag'i ekleyebiliriz source'tan. Ama bu da cok kolay olmaz ve kisa surede yapilmayacaktir.
0 0
Teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.4,011 soru
3,963 cevap
2,797 yorum
2,962 kullanıcı