MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
77 kez görüntülendi

Öncelikle herkese iyi bir sene dilerim. 

Ornegin bir algoritma calisiyor bir ortalamayı  merkezine almis  bir sistem , bu bir grafik uzerinde calisirken grafik uzerinde çizdiğimiz bir trend çizgisinin altına/ustune ya da eklediğimiz bir fibo seviyesinin altına/ustune kar al gibi bir emir eklemesi yapmak mümkün mudur sistemin al sata gecmesini beklemeden ? Özellikle kriptolarda cok sert dönüşler olabildiğinden calisan sistemin icine bu sekilde bir emir eklemek mumkun mudur teknik olarak ?  

Daha somut orneklendirmek gerekirse ornegin T3 burda calisan bir sistem diyelim bu calisirken ben fibo % 100 üstündeki bir seviyeye degip ya da ustune cikip o seviyenin  altına inerse sat sinyali gelmemişse bile  islemden çık diye bir ekleme yapabilir miyim  ? Daha dogrusu teknik olarak IQ ve/veya primeda bu mümkün mu ? Bunu yapmak icin agirlikli ne üstüne calismayi tavsiye edersiniz ?

Tesekkurler, Arda

 

Algoritmik Trading kategorisinde (85 puan) tarafından | 77 kez görüntülendi
0 0
Merhabalar bununla ilgili bir yanit alma imkanım var midir ?

Ek olarak şöyle bir kod yazılabilir mi ? Bir enstrumanda  pozisyonum var long veya short

- bir trend çizgisi çizdim

- Sadece Sabah 10:10 - Aksam :17:55 arası aktif olsun

- Pozisyonun yönüne gore çizginin altına veya üstüne giderse 5 kademe aktife kadar ters emir yollasın yani pozu kapatsın

-  Pozisyonun yönüne gore çizginin altına veya üstüne geri donerse 5 kademe aktife kadar isleme dönüş emri yollasın.

Trend çizgileri icindeki algoya kopyala bununla mi ilgilidir bilemedim.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

MatrikIQ'da çalışan bir sistemde değişiklik yapılamamakta. Fakat biraz uğraştırıcı olsa da strateji çalışırken belirli koşullarınız gerçekleştiğinde dosyadan okuma işlemi yaparak değerlerinizi güncelleyebilirsiniz. Bu dosyadaki değerleri de manuel olarak güncellerseniz biraz karmaşık ve uğraştırıcı olsa da istediğinize ulaşabilirsiniz.

Trendler ile ilgili hazır stratejilerdeki Trend_Stratejisini inceleyiniz. Grafik üzerindeki trendlerin algo kodunu kopyalayıp OnInıt içerisine yapıştırarak kullanabilirsiniz. Ek olarak olarak strateji editöründeki araç kutusunda trend fonksiyonlarının hepsi bulunmakta incelemenizde fayda var

İyi çalışmalar
(2,951 puan) tarafından
1,080 soru
1,117 cevap
1,290 yorum
667 kullanıcı