MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
3 beğenilme 0 beğenilmeme
36 kez görüntülendi

27 Temmuz 2020 Pazartesi günü devreye alınacak olan endeksten iki sıfır atılması geçişi nedeni ile, kullanıcılarımızın Matriks ürünlerinde dikkat etmesi gerekenler konusunda duyurumuzdur:

 

  •          24 Temmuz Cuma günü seans kapandıktan sonra hala borsa sisteminde bekleyen Tarihli, İKG ve Şartlı emirleriniz varsa bu emirler borsa tarafından iptal edilecektir ve 24 Temmuz Cuma günü akşam seansı yapılmayacaktır.  27 Temmuz Pazartesi günü VİOP seansından önce Endeks Vadeli ve Endeks Opsiyon enstrümanlarının derinlik kademelerinde bekleyen emir olmayacaktır, bu nedenle ilk işlemlerin büyük fiyat sapmaları ile oluşabilme ihtimali vardır.
  •          24 Temmuz Cuma günü seans kapandıktan sonra borsaya gönderilmek üzere aracı kurum sistemlerine iletilmiş olan Endeks Vadeli ve Endeks Opsiyon enstrümanları emirlerinin yeni fiyat adımı ve taban-tavan aralığında olup olmadığını kontrol ediniz.
  •          Pazartesi günü seans öncesinde uygulamanızı kapatıp açınız.
  •          Grafik verilerini geriye dönük olarak yeni değerlerle izleyebilmek için grafikte sağ alt köşede bulunan güncelle butonu üzerinden “Sunucudan Tüm Verileri Güncelle” seçeneği ile datalarınızı güncelleyiniz.
  •          Algoritmik Trading işlemlerinizi Pazartesi günü için devre dışı bırakmanız ve öncelikle manuel emir gönderimi ile kontrolleri gerçekleştirdikten ve sistemlerinizi değişiklik kapsamında gözden geçirdikten sonra kullanmanız önemlidir.
  •          Alarm ve otomatik emir gönderim yapılarını Pazartesi günü için devre dışı bırakmanız ve öncelikle manuel emir gönderimi ile kontrollerinizi gerçekleştirdikten ve değişiklik kapsamında gözden geçirme yaptıktan sonra kullanmanız önemlidir.
  •          Sentetik emir yapıları üzerinden Endeks sözleşmelerine tanımladığınız Kar Al/Zarar Durdur, İz Süren Stop, Swap Emirleri, Strateji Emirleri var ise Pazartesi günü bu emirleri iptal etmeniz, öncelikle manuel emir gönderimi ile kontrollerinizi gerçekleştirdikten ve değişiklik kapsamında gözden geçirme yaptıktan sonra sentetik emirlerinizi yeni fiyatlara uygun şekilde tanımlamanız gerekmektedir.
  •          Kayıtlı toplu emir ve park emri listelerinizde Endeks sözleşmesi tanımlarınız var ise, emir iletimi yapmadan önce bunları iptal etmeniz ve yeni fiyatlara uygun şekilde tanımlamanız gerekmektedir.
notu ile kapatıldı: Duyuru
Diğer kategorisinde (1,107 puan) tarafından
tarafından kapalı | 36 kez görüntülendi
166 soru
181 cevap
193 yorum
130 kullanıcı