MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
84 kez görüntülendi
Matrik IQ da haber alarmı kuruyorum. alarmın Kamuyu aydınlatma platformu (KAP) haberine göre gerçekleşmesini istiyorum. şöyle bir sorun oluyor: örneğin KAP haberine bağlı alarm ve emir bağlama alarmını oluşturuyorum. Matriks IQ haberler başlığında KAP haberi düşüyor, emirin tetiklenmesi en az 10 saniye sonra gerçekleşiyor. bu durumda sorun teşkil ediyor.

örnek: Kap haberi 12:05:15'te bildiriliyor, emir 12:05:25'te (en erken) gerçekleşiyor. saniyelik kayıplar sonucunda hisse hareketleniyor.

matriks, AA, MNI, Dünya haberilerine bağlı emir tetiklenmesi hemen oluyorken KAP haberlerinin tetiklenmesi geç oluyor. teşekkürler
Alarm Emirleri kategorisinde (10 puan) tarafından | 84 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar,

Yaptığımız testlerde yaklaşık 3-4 saniye kadar gecikme yaşandığını gözlemledik. Bu sorunun nedeni KAP haberlerinin boyutunun diğer alarmlara göre fazla olması. Şuanda tüm haber verisini çekmeden alarmı tetiklemiyoruz.

KAP haberlerindeki bu durumun çözümü için sadece başlıkta ara seçeneğini özelleştirip haberin hepsi yüklenmeden başlık ile kontrolünü sağlayacağız. Bu şekilde gecikmeler yaşanmayacaktır. Bu geliştirme üzerinde şuanda çalışmaktayız yakın vadede uygulamaya eklenecektir.

İyi çalışmalar
(3,021 puan) tarafından
0 0
Haberin içeriği önemli olan. Sadece başlıkta aranması degil de içerikte aranma hızının artması gerekiyor Orçun Bey
0 0
Merhaba, KAP ve diğer haberleri sunucudan çekmekteyiz. Kap haberleri de HTML içerikli olduğu için boyutu fazla olabiliyor. Bu nedenle sunucudan parça parça çekmek zorundayız. Bu durumda haliyle tetiklenmeyi geciktirmekte. Haber içeriği için kurulan alarmlara yapabileceğimiz bir şey yok şu durumda ama haber başlığına kurulan alarmların daha erken tetiklenmesini sağlamak için yapacağımız geliştirme zaman kazandıracaktır.
1,400 soru
1,393 cevap
1,508 yorum
877 kullanıcı