MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
1 beğenilme 0 beğenilmeme
47 kez görüntülendi
Merhabalar,

Matriks Prime üzerinden algo trade yapmak için yeni bilgisayar almayı planlıyorum.

Minimum sistem gereksinimlerinde İntel işlemci örnekleri verilmiş.

AMD işlemcileri önermiyor musunuz?

Öneriyorsanız minimum özellikleri ne olmalı?

Şimdiden teşekkürler.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından | 47 kez görüntülendi
1 0
karşılaştırma yapman için yazıyorum. ben algoritmik trade için Lenovo'nun SSDli IdeapadL340 core İ7 9750HF modelini aldım, 9uncu nesil i7 kullanıyor. Laptopta sadece matriksiq office, chrome ve zip yüklü ve genelde sadece MatriksIQ çalışıyor buna rağmen hiç bir strateji çalışmazken bile program sık sık kitleniyor.

Programın bir optimizasyon yada ne deniyorsa öyle bir sorunu olduğunu düşünüyorum.
0 0
Eğer 2 kez kurdu iseniz algo yedeklerini aldıktan sonra,  Program Ekle/Kaldır da ikinci bir matriksıq ve matriks varsa kaldırın,ikinci klasörü silin. ben aşırı kasılma kilitlenme donma yaşıyordum Rahatladı. Ram kullanımı 3gb aşağı düşmüyordu 1 ve altına düştü.
0 0
Çok teşekkürler, gerçekten de ilginç bir şekilde iki kez MatriksIq kurulmuş birini dosyalarıyla beraber kaldırdım. Pazartesi belli olur ama makinenin rahatlayacağı muhakkak. Tekrar teşekkürler.

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Amd işlemciler de çekirdek sayıları çok fazla ve Ghz temel hız  değerleri hayli yavaştır. performans gerektiren uygulamalar da sorun yaratabilir. Bu nedenle biz veri terminallerimiz de minimum 2.5 Ghz temel hız istemekteyiz bu yapıyı sağlayabilecek bir Amd işlemciyle kullanım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca artık global olarak bir kaç model işlemciden söz etmek doğru olmaz sadece bir nesilde bile 10 farklı işlemci yapısı bulunmaktadır.

Sistem gereksinimlerimiz de fark edildiği üzere her İntel işlemci modelini de öneremiyoruz.
(760 puan) tarafından
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba

Eğer amaç sadece IQ ise sakın AMD almayın Ryzen 5 3,8GHZ işlemci +  M2 Hardısk + 24gb 3400 ram ile yeni pc aldım donma kilitlenme kapanma sorunları yaşıyorum, bunu amd ye yüklemek doğrumu bilmiyorum intel kullanan arkadaşlarda fikirlerini söylerse daha kolay anlaşılır durum.
(206 puan) tarafından
166 soru
181 cevap
193 yorum
130 kullanıcı