MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
342 kez görüntülendi

 

Merhabalar

Bu başlık altında 4.0.5 sürümüyle baglantili olarak  daha onceden yazdigim ve beklediğim düzeltmelerle ilgili yazacağım takip olması acısından. Şimdilik 5 detay gözüme çarptı cok kisa sureli bir test sonrası . 

 1- Trendler ve kayıt ile ilgili sounlar hala devam ediyor gibi en azından bir kismi, hatta barların secili rengi vs de değişiyor,  video linki kopyalıyorum . 

2- Onceden kayitli bazı sablonlar silinmiş. 

3- Multi Chart'in sablon olarak kayıt edilebilme özelliği maalesef yine eklenmemiş . 

4- Belki ben göremiyorum ama miknatis özelliği yine eklenmedi sanirim. Cok az daha kolay  dip ve tepe  yakalanıyor sanki ama yine de ayrı seçenek olarak gözüme çarpmadı. 

5- Bazı grafiklerde alt kısımdaki uzaklaştırma yakinlastirma çubuğu cikmiyor. Ekran görüntüsü kopyalıyorum 

Grafik kategorisinde (137 puan) tarafından | 342 kez görüntülendi
0 0
Bildirim ve medya icin tesekkur ederiz. Guncellenen trend'lerle ilgili sorunu tespit ettik. Calisma yapacagiz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar,

Grafik kayıt yapısını yeniden düzenledik ve trendlerdeki birçok hatayı giderdik.

Bu sebeplerden ötürü eğer şablonunuzda hatalı bir durum var ise yeni kayıtta açılmamış olabilir. Bu şablonun adını hatırlıyor iseniz matriks tekniğe ulaşarak durumu belirtiniz bize bu kaydı ulaştırsınlar inceleyelim. Dip not olarak testlerde kayıtlı grafiklerin kaybolduğuna hiç rastlamadık.

Sanırım hata yaşadığınız trend önceki versiyonlarda oluşturduğunuz kayıttan açılan trend. Eğer durum böyleyse başta belirttiğim durumlardan ötürü tekrar bir trend çizerek denediğinizde sorun oluşmayacaktır. Test edip bize bildiriniz.

 Önceliğimiz hataların giderilmesi olduğu için 3 ve 4. maddelerde belirttiğiniz geliştirmelere öncelik veremedik. Bu durumdan dolayı anlayışınız bekliyoruz.

5. maddedeki sorunu meydana getirdiğiniz senaryoyu detaylandırabilir misiniz? Sorun oluşmadan önce eklediğiniz bir araç, indikatör vs var mıdır, periyot, sembol veya başka birşey değiştirdiğinizde mi oluştu ... gibi senaryoyu belirtebilirseniz sorunun kaynağını bulamamız çok daha hızlı olacaktır.

Bildirdikleriniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
(2,995 puan) tarafından
0 0
Orcun Bey Merhaba

Adlarini hatirlamiyorum ama genelde sablonlara icerikleri ile ilgili isim veriyordum SMA VOLATILITY BB vs gibi  .  Simdi sildim o eski grafiği yeni trend çizgileri ekledim ama en azından barları nasıl kaydedersem edeyim renk olarak siyah beyaz seciyorum  kapatıp açınca daha oncesinde bugun seçtiğim temadaki barların rengi cikiyor ama en azından zemindeki beyazi koruyor.

3-4 icin yine bekleyeceğiz baska yolu yok demek.

5- Uzerinde kullanıcı indikatorleri var periyot degisikligi de yapıldı. Kaydedilmiş grafiklerden ilk actigimda her zaman normal aciliyor ama periyot degisikligi yapildiginda hemen bozuluyor o çubuk kayboluyor.
1 0
Arda Bey Merhaba,

Grafik ayarlarından barların renklerini değiştirdikten sonra uygula dedikten sonra kaydeder misiniz? Tamam ile bar renklerinin değişimi bazen kayıt edilmeyebiliyor.

Grafikteki scroll çubuğunun kaybolması sorununu test ediyoruz. Denk geldiğimiz anda iyileştirme çalışmalarına başlayacağız.

Anlayışınız için teşekkürler,

İyi çalışmalar
1 0
Selamlar, 1 deneme yaptım kaydetti , umarım boyle devam eder. `Teşekkürler.
0 0
Orcun Bey Merhaba

1- USD bazli grafiklerde  trend kaydedilmesinde sorun var farkli peryoitlarda deneyip bakar misiniz ?

2-Scroll cubugu ile ilgili sorunu oluşturabildiniz mi siz ?

3-Birde bugünlerde forumdaki konulara ekipten cok az cevap geliyor bir cok konu beklemede ilginizi rica ederiz.

4- Forumda yazarken entera basınca cursorun alt satir yerine  ilk satira donmesi birtek bende mi oluyor ? :)

Selamlar Arda
0 0
Selamlar Arda Bey,

1. Bu sorun için birçok periyotta grafiğe trend ekleyip kaydettim ama oluşturamadım.

2. Bu sorun için ise 3 tane kullanıcı indikatörü ekleyip periyotlar değiştirdim. Kaydedip tekrar aynı işlemleri yaptım ama oluşmadı. Bu sorun son versiyondan önce oluşuyordu. Yine aynı şekilde versiyon öncesi kayıtlı grafiğiniz var ise onda oluşabilir.

3. Bu durumun farkındayız. Farklı düzenlemeler düşünmekteyiz. Bug bildirimlerini biraz daha teknik ekibe bıraktık. Biz daha çok algoda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Desteğin biraz daha algo tarafında kullanılmasını istiyoruz. Diğer yaşanan sorunlar talepler vs için teknik veya eğitim birimlerine ulaşılmasını istiyoruz. Tabi şuanda biriken sorulara en kısa dönüş yapmaya çalışacağız.

4. Bu olay bir kez bende de oldu fakat daha sonra yaşamadığım için önemsemedim. Sürekli yaşıyorsanız ilgili birimlere iletmeye çalışırım.

İyi çalışmalar
0 0
Orcun Bey Merhaba

1-Bu videoyu incelemenizi rica ederim, kayıt ile ilgili degil ama çizgilerin farkli periyotlarda ne hale geldigini bazen kaybolduğunu goreceksiniz .2- Yeni grafikte hatta yeni kayıtli bir sablon uzerinde calisinca oluyor.Hatta video da belli bu durum ordaki grafikler de kayıp scroll. Bu kesinlikle güncelleme sonrası yaptıgım bir sablon.

3- Acikcasi email ile yazildiginda da su anda geri dönüş suresi bence oldukça uzadı  bu yeni bir platform her ne kadar matriks şirket olarak bu konuda tecrübeli ve basarili  olsa da bu platform cok yeni , oturmamıs ve cok temel özellikler  sancılı gidiyor burda cok insanin ortak sorunları var birisine cevap yazınca digeri de faydalanıyor yoksa kapalı giderse hem sorunu hem cevabi public yapmak yerine  saklayalım gibi olacak. Boyle bir amac olmadigi elbet biliyor.

4- Onemli degil tabiki ama garip diyeyim.

Teşekkürler şimdiden.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.4,536 soru
4,528 cevap
3,056 yorum
3,371 kullanıcı