MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
316 kez görüntülendi
Programın kendi kendine kapanması sorununu artık hergün programı kendim kapatıp açarak çözdüm. Enstrümanlara da özel olarak tek tek kod yazdım. Long açıksa 1 seferlik onu kapatması için, short açıksa 1 seferlik onu kapatması için.

Fakat şimdi stratejime StopLoss'da ekledim. E malum işlemi gerçekleştiren Robot1 100$ dan girdiği long bir pozisyonu %2 stoploss ile 98$'da kapatacak tamam bunda bir sıkıntı yok. Fakat pozisyon açıkken ben programı kapatıp açıtğımda Robot1 i tekrar çalıştıramam. (bu pozisyonu ben açmadım banane diyecek) O halde özel olarak yazdığım Robot2 şimdi nasıl %2 stop loss ile pozisyonu kapatacak? (Normalde MOST kullanıyorum; şu şunu kesince al/sat vs diyebiliyorum ama StopLoss'u nasıl ekleyeceğim şimdi tek seferlik?) Yani Robot1'in ne kadar paradan giriş yaptığını nereden bilecek de %2 düşünce StopLoss yapacak? Ne yapmam lazım, önerileriniz nedir?
Algoritmik Trading kategorisinde (187 puan) tarafından | 316 kez görüntülendi

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba, son pozisyon bilgilerinizi File IO kullanarak, text olarak tutabilir buradan okutabilirsiniz. Bu cozumu destek platform'unda onermistik ve kullanicilarimiz basari ile kullanabilmisti. Lutfen asagidaki ornege bakiniz. Bu sayede ek 2. robota da gerek kalmayacaktir, butun kodu tek stratejiye tasiyabilirsiniz.

https://destek.matriksdata.com/?qa=970/strateji-de%C4%9Fi%C5%9Fkenini-kal%C4%B1c%C4%B1-olarak-haf%C4%B1zada-tutmak#a1002
(4,735 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Böyle bir şeyin olmasına sevindim fakat kodun neresine ne ekleyeceğim? Verdiğiniz linkteki örnek o kadar karışık ki
(187 puan) tarafından
0 0
Merhaba, aslinda gorundugu kadar karisik degil sadece veri yaz veri oku ile baslik atilmis yerleri ve bunlarin bagli oldugu satirlari almaniz yeterli olur. Bizim eklememizi isterseniz kodunuz ozel degilse buradan, ozelse iqalgodestek@matriksdata.com adresinden bize ulastirabilirsiniz.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.4,289 soru
4,263 cevap
2,941 yorum
3,191 kullanıcı