0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,343 kez görüntülendi
merhabalar,

1. sorum hazır stratejilerden back test yapamıyorum. Kar ve zarar oranları çok düşük çıkıyor. Gözle kontrol ettiğimde ise daha yüksek kazançlar elde edebiliyorum.

2. sorum indikatörlerde back test nasıl yapılır. örneğin macddema indikatörünün back testini yapmak için ne yapmam gerekiyor.

3. sorum indikatöre alarm kurarak talimat vermek istiyorum onu da beceremedim. Şöyle ki macddema triggerini yukarı kesince al aşağıya kesince sat emri iletsin istiyorum ama macddema prametresini seçince büyüktür küçüktür veya aşağıya yukarı kes ifadesinin karşılığı sıfır oluyor veya bir değer girmemi istiyor.

4. sorum örneğin X hissesinde robot kurdum gün içinde al-satlarını yaptı ekran ve internet kesintisi olmamalı ona dikkat ettik ama gün sonunda robot aktifliğini yitiriyor mu ertesi gün tekrar sıfırdan ayar yapıp robot kurmak gerekiyor mu yoksa ertesi gün kaldığı yerden devam mı ediyor.

5. sorum grafiklerde çizmiş olduğum analizleri nasıl kayıt etmem gerekiyor bunu da bulamadım.

Not: yukarıdaki sorularımdan matriksIQ da yapamayacağım şeyleri matriks prime üzerinden de deneyebilirim.

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Algoritmik Trading kategorisinde (130 puan) tarafından | 1,343 kez görüntülendi
1 0
bir kullanıcı olarak;

backtestte, komisyonu veya kaymayı yüksek ayarlıyor olabilirsiniz. Gözünüzle yanlış hesap yapıyor olabilirsiniz.

indikatörüler için önce algo dökümanını, sonra da hazır stratejileri inceleyebilirsiniz.

robot kendiliğinden durmuyor, veri geldikçe çalışıyor, veri yoksa bekliyor. Normalde bir kere ayar yapıp çalıştırınca prime daki gibi devam etmesi lazım ama, ram probleminden dolayı bir iki gün içinde programı kapatıp açmak zorunda olduğumuzdan robotları da günlük yeniden başlatmış oluyoruz.

Grafik konusunda prime daha iyi olduğundan prime kullanabilirsiniz.
0 0
cevap için teşekkür ederim ama komisyonu binde 0.453 ayarlıyorum kaymayı koymuyorum hesaba. ama yine de zararı aşırı büyük karı ise aşırı küçük gösteriyor bir yerde hata yapıyorum ama çözemedim.

indikatörler için dediğiniz dokümanı bulup inceleyecem.

ram problemi derken tam olarak nasıl bir problem oluyor? pozisyonu kapatmadan gün sonunda işlemi bitirebiliyor o zaman. diyelim akşam seans bitti elimizde kağıt var ve akşam bilgisayarı kapattım. ertesi sabah tekrar robotu aktif etmek gerekiyor sanırım bu durumunda kaldığı yerden devam ediyor sanırım.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba, Destek platformuna hos geldiniz. Kullanicimizin(merper) yazdigi butun cevaplara katiliyorum. Grafik alaninda ise her gun kendimizi gelistirmeye calisiyoruz. Sorulariniza yine de kisaca cevap vereyim:

1. Sadece backtest degil, backtest optimization da yapin, bu sekilde daha iyi sonuclara ulasabilirsiniz. Yalniz fazla parametreyi ayni anda ve cok yuklu simulasyon sayisiyla optimize etmemeye calisin. Bu tur optimizasyonlarda 'overfitting' problemi ile karsilasabilirsiniz. Canli ortama cekildiginde kotu sonuclar verebilir. Ayni zamanda kullanicimizin dedigi gibi gozle takip ettiginiz durumlarda fazla iyimser davraniyor olabilirsiniz, backtest (stratejiye gore) emirleri PYS emri olarak kapanis fiyatindan gondermektedir.

2. Indikatore backtest yapmak icin (hazir stratejilerde bulunmuyorsa) yeni strateji yazmaniz ya da sablon kullanmaniz ve istediginiz indikator ile icerideki indikatoru degistirmeniz gerekmektedir. Detayli bilgi icin yazimin en altindaki linklere goz atiniz.

3. Alarmlar simdilik sadece fiyatla kiyaslanabiliyor. Bu durumda 1'den fazla cizgisi olan indikatorlerin cizgilerini kiyaslayamiyoruz. Ancak bu ozellik uzerinde calismaktayiz. Bunu simdilik strateji icerisinde rahatlikla yapabilirsiniz. Talimat vermek yine strateji icerisinde mumkun ve temel kavramlari bildikten sonra kolaydir.

4. IQ'yu kapatmadiginiz surece (orn. borsa tekrar acildiginda) kaldigi yerden devam edecektir. kapattiginizda da kaldiginiz yerden devam etmek icin yontemler mevcuttur https://destek.matriksdata.com/?qa=970/strateji-de%C4%9Fi%C5%9Fkenini-kal%C4%B1c%C4%B1-olarak-haf%C4%B1zada-tutmak#a1002 sorusuna bakiniz.

5. Grafige sag tikladiginizda kaydet butonuna basiniz. Butun grafiklerin belirlediginiz sekilde acilmasini istiyorsaniz varsayilan kaydet maddesine tiklayiniz. Ustteki sablon menusunden (TMP) acilir sekilde kaydetmek isterseniz sablon kaydet maddesine tiklayiniz.

(4,735 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,788 soru
6,798 cevap
4,102 yorum
5,337 kullanıcı