MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,075 kez görüntülendi
Merhaba, matriksIQ üzerinden kripto paralar için otomatik alım/satım emirleriyle algo trading yapmak istiyorum Pmax kullanarak.

Elektrik kesintisi internet kesintisi vs lere önlem olarak VPS kiralayarak matriksIQ çalıştırabilir miyim?
Algoritmik Trading kategorisinde (17 puan) tarafından | 1,075 kez görüntülendi
1 0

Ben vds'te çalıştırdım. Özellikle internet ve elektrik kesintileri için çok uygunlar. Ancak 8 gb ramli sunucular yetersiz kaldığından ve 16gb ramli olanların ücreti bana yüksek geldiğinden bırakmak zorunda kaldım. Ekran kartlı sunucu kiralamanıza gerek yok. Normal sunucuda da çalışıyor program.

0 0
8gb li sunucunun diğer özellikleri neydi? Kaç robot çalıştırmak istediğinizde ne gibi sorunlarla karsilastiniz? Önereceğiniz sunucu firmaları hangileridir acaba? Teşekkür ederim.
0 0
i9 işlemcili bir sunucuydu. Ancak konu işlemci ve diğer kaynakların, her ne kadar donanımsal olarak ayrıldığı söylense de aslında ayrılmadığı ve sizin verilen sunucu konfigürasyonunu tam performans kullanamamanızla ilgili. Mesela i9 işlemcili dediğim sunucu backtest yaparken, evdeki i5 5. nesil laptoptan çok daha yavaş test yapıyordu.

Sorun olarak da matriks iq da bundan önceki versiyonlarda ciddi ram problemi vardı, o yüzden 8 gb ram yetersiz kalıyordu. Yeni versiyonda bu konuda ciddi iyileştirmeler yapıldığından artık 8 gb ramli sunucular yetebilir.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba guvendiginiz bir VPS saglayicidan tabi kiralayip calistirabilirsiniz. Biz su anda boyle bir servis saglamiyoruz, ama uzun vadede dusundugumuz konular icerisinde. Ilginize tesekkur ederiz.
(4,735 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
0 0
Xeon işlemcilerde programı denediniz mi? sitedeki işlemci desteklerinde yazmıyor. Performans olarak sıkıntı çıakrtırmı ?
1 0
Sahsen denemedim ama performans olarak eksi degil artisi olacagini dusunuyorum. Windows 10 Xeon E-22xx serisini destekledigi icin, IQ'nun da bu islemci ile sorunsuz calisabilecegini dusunebiliriz.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.4,844 soru
4,852 cevap
3,196 yorum
3,629 kullanıcı