MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
1 beğenilme 0 beğenilmeme
47 kez görüntülendi

1- Bir sembolün grafiğini açıp o grafik üzerine başka bir sembolün grafiğini ekleyip inceleme yapabiliyoruz. Grafikler TL bazlı olarak açılıyor ben bu grafiğin üzerine aynı sembolün USD grafiğini eklemek istediğimde başaramadım. Bu mümkün mü?

2- MatriksIQ logosunun hemen altında bulunan yıldız şeklindeki "özet bilgilendirme" fiyat penceresi olarak kullanılabilse ya da ekstra seçenek olarak böyle bir özelliği olsa çok daha kullanışlı olur. Daha detaylı açıklayayım...

Normalde kullandığım fiyat pencerem ekranın sol tarafında sabit duruyor. Özet bilgilendirmeyi açtığımda benim fiyat penceremin altında kaldığından görünmüyor zaten. Yıldız tuşuna bastığımda standart fiyat penceresini gösterip gizlemesi güzel olur.

3- Fiyat penceresinde sembollerin sürükleme yöntemiyle taşınmasında bir sorun var ancak buradan yazarak anlatmam zor olacak. Boş bir liste oluşturup listenin başına, ortalarına ve sonuna birkaç sembol ekleyin. Sembolleri gruplandırdığınızı düşünün aralarında boş satırlar olsun. Şimdi sorun şu, orta kısımda gruplandırdığınız sembollerden birini yukarıdaki satırlardan birine taşıdığınızda en alttakiler yukarıya doğru gelmeye başlıyor yerinde durmuyor. Sadece yerini değiştirmek istediğim sembol yer değiştirmeli. (Çok önemli bir sorun değil ama çözülürse sürekli uğraşmak zorunda kalmayacağım)

HER SEFERİNDE TEK TEK İNCELEYİP CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ ÇALIŞMALAR..

Genel Kullanım kategorisinde (198 puan) tarafından | 47 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba,

1. Bu talebiniz mevcut değil fakat yeni indikatör oluşturup eklediğiniz sembolü usdtry paritesine bölerek indikatör oluşturabilirsiniz.

2. Yıldız ile açılan özet bilgilendirme penceresine fiyat penceresi, derinlik vs. gibi sürekli veri çekebilecek pencereleri eklemeyi performans açısından çok sağlıklı görmediğimizden böyle bir özelliği eklememiştik. Talebinizle tekrar inceleyeceğiz.

3. Yaşadığınız durumu gözlemledik. Fiyat penceresini istediğiniz duruma getirmemiz mümkün değil. Siz bu durumu aralarda boşluk varken deneyerek gözlemlediniz fakat bu özellik semboller arası yer değiştirildiğinde yer değiştirilen sembolün yeri otomatik doldurulması için konuldu. Bu özelliği değiştirirsek sembollerin yer değiştirilmesinde boşluklar oluşacaktır. Yaşadığınız durum için önerim sembolü yukarı kaydırdığınız satır kadar sabit kalmasını istediğiniz satırın üstüne Ctrl+A ile yeni satır ekleyin.

İyi çalışmalar
(2,370 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
0 0
2- Özet bilgilendirme yerine o yıldız tuşuna bastığımda benim klasik fiyat pencerem gelsin gitsin istiyorum aslında umarım doğru anlamışsınızdır beni.

3- Mümkün değil diyorsanız siz daha iyi bilirsiniz ama veri terminalindeki fiyat penceresi benim anlattığım şekilde çalışıyor. Excel de bir tabloda deneme yaptım yine sorunsuz benim istediğim şekilde.

Teşekkür ederim iyi çalışmalar..
0 0
2. Bu pencere ve içerisindekiler sürekli aktif olduğu için performansı etkileyebilecek (yayın akışı, hesaplamalar ..) pencerelerin eklenmesini tercih etmemiştik. Fakat bu pencerenin seçenekleri arasına istediğiniz gibi fiyat penceresi eklenebilir.

3. Bu konuyu değerlendireceğiz ama sizinde dediğiniz gibi büyük bir sorun değil o nedenle biraz planda kalacaktır.

Teşekkürler,

İyi çalışmalar
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.



562 soru
636 cevap
832 yorum
353 kullanıcı