1 beğenilme 0 beğenilmeme
820 kez görüntülendi
Merhabalar C# konusunda minimum bilgiye sahibim. Parabolic SAR, RSI ve MACD ile parametreleri ayarlayabileceğim şekilde bir strateji yazabilir misiniz?

Teşekkürler.
Algoritmik Trading kategorisinde (32 puan) tarafından | 820 kez görüntülendi

1 cevap

5 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba,
aşırı kompleks bir  strateji değilse yardımcı olmak isterim.
(340 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
1 0
ne demek benim için zevkti. İleriki dönemde yatay konusunu çözersem size mesajla bildireceğim.  iyi geceler dilerim.
1 0
Umarım çözülür :)

tekrar teşekkürler iyi geceler
1 0

İyi akşamlar gimmemore

yatayda işlemleri oldukça azaltabilecek Kıvanç Bey'in paylaştığı Pmax indikatörü kullanılabilir diye düşünüyorum, tabi mantık olarak doğru gelse de teknik açıdan nasıl olur bilemiyorum. 4 indikatörün al ve sat bölgeleri teoride çok güzel duruyor :)

Edit: Komisyon oranı girildiğinde Alım satım lot sayısı gittikçe düşüyor. Bir de aldikMi fonksiyonunu kavrayamadım indecision

1 0
aldikmi yı koymamın sebebi şudur:
eğer stratejimiz alış yapmış ve elektrik gitmişse veya herhangi bir sebepten strateji durmuşsa tekrar başlatırken elimizdeki senet sayısını ve almış olduğumuzu parametre ekranında belirtip işlem yönünü ona göre doğru seçilmesini sağlamak. Bunun doğru çalışması için SendOrderSequential(true); satırını silmek gerekiyor onu atlamışım.

pmaxi yatay piyasası engelleyecek şekilde optimize ettiğimizde  diğer karlı işlemlere giriş ve çıkışlar baya geç kalıyor. Daha güzel bir yöntem bulunabilir :)
0 0
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Evet pmax çok geç kalıyor :(
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,296 soru
6,325 cevap
3,941 yorum
5,066 kullanıcı