MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
2 beğenilme 0 beğenilmeme
523 kez görüntülendi

merhabalar formül penceresinde bağzı bilgileri çağırmak istiyorum yanlız bu konuda yetersizim.yüklediğim resimde göstermeye çalıştım yinede yazmak istiyorum.tamamen örnek olarak .bir hisse garanti olsun.bir hücrede alış fiyatı ,diğerinde satış fiyatı,diğerinde günlük fark diğerinde haftalık fark , asıl burası bir sonraki hücrede mov da 200 günlük ortalama ile 50 günlük ortalama kırıyormu.sizin bir çok videonuzu izledim.genelde explorer da bir formül girmek ve hisse aramak yapılıyor ben gün içi bu pencerede bunu görmek istiyorum.arıca bir sonraki hücrede rsi göre uyumsuzluk varmı gibi hücrelee giriş formüllerini düzgün yapamadım.genel bir döküman veya birkaç örnek iletmenizi rica ediyorum.teşekkürler.

Formüllü Fiyat Penceresi kategorisinde (29 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi | 523 kez görüntülendi

1 cevap

3 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba , öncelikle kendi formül pencerenizi oluştururken Matriks IQ menüsü altındaki Hazır Formül Pencereleri menüsü altındaki örneklerden yardım alabilirsiniz. Örneğin İndikatör Sinyal Formül Penceresi sayfasında MOV,RSI,StocSlow,MACD,MOST,CCI indikatörleri için 3 farklı periyod kullanılarak kısa , orta ve uzun vade sinyal üreten formüller tanımlanmıştır. Bunları kullanarak kendi formüllerinizi yazabilirsiniz. 

Sorunuza cevap

Yukarıdaki örnek ise sorduğunuz soruya istinaden hazırlanmıştır. Sırasıyla Sütunların altına yazacağınız formülleri ;

GARAN

=A2.ALIS

=A2.SATIS

=A2.FARK

=A2.7GUNF

Günlük  

=CROSSPOS(MOV(A2.KAPANIS_T.F2,50,Exponential),MOV(A2.KAPANIS_T.F2,200,Exponential))

(122 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.2,303 soru
2,180 cevap
1,900 yorum
1,593 kullanıcı