4 beğenilme 0 beğenilmeme
427 kez görüntülendi

İQ'yu daha çok sevdiğim için konuyu İQ kısmına açmayı daha mantıklı buldum,herhangi bir yerde öneri şikayet kutusuda göremediğim için buraya yazmak daha akıllıca geldi.İlgili yetkilere iletilebileceğini düşündüm..

Prime ile başlarsak;

1)Kahin menüsünden System Tester'a tıklandığı zaman eğer o sayfada 10 tane backtest bulunuyorsa açılması epey uzun zaman alıyor.(SSD kullanıyorum) İQ'da backtest sayfasına tıkladığım anda açılıyor.Neden prime'da aynı hızla çalışmasın ? Hem çok daha soft bir program.. Evet sistemler çok farklı çalışıyor biliyorum defalarca duydum..Matriks ekibi istese bunu hızlı açılabilir hale getiremez mi ? getirir..

2)Binance Vadeli Piyasası neden yok ? Sanki gizli bir anlaşma yapılmış İQ kısmı vadeliye , Borsa kısmı Prime'a baksın denilmiş gibi..Fakat Prime bir çok bilgisayarda açılırken İQ 8 GB Ram'den aşağı sistemlerde cayır cayır kasıyor.Prime kullanmak istiyorum fakat vadeli işlemler yok..Neden bunu açmadınız ? 

3)System tester ; simulasyon yaparken system tester kısmının açılmaması dünyanın en garip olayı.. İşlemcinin %8ini Ram'in %10unu kullanıyor ama simulasyon varken daha fazla sistem açamam gibi bir durum var ve eski backtestlere baktırmıyor.Ha simulasyon'a başlamadan eski raporu açıpta sımulasyon yaparsan istediğin gibi bakabiliyorsun ama..NEDEN ? kimsenin mi gözüne takılmadı bu detay..belki hazır sistemler üzerine küçük backtestler yapanların gözüne ilişmemiştir ama 4 ayda test etmediğim sistem kalmadı ve benim gözüme bi hayli ilişiyor..

4)Sistem düzenleme; Sistemi küçücük revize edeyim dedim,2 farklı sistemi birbirine entegre edeyim dedim demez olaydım..Canı çıkası o eksik parantez! Parantez koymadığım yer kalmadı ama bir türlü kabul ettiremedim..Programda hiç bir sorun yok fakat benim gibi acemi kullanıcılar için İQ'daki gibi şurda eksiğin var şeklinde kırmızı bir çizgi çıksa fena mı olur ? 

5)System tester test bölgesi ; İQ'daki gibi tarihi en yeni olana eşitle tarzı bi tik hayat kurtarabilir.Her parite için girip tek tek tarih bakıp geri dönüp ayarlamak zorunda kalıyoruz.

6)Bana kalırsa en büyük sorun bu; Prime hafif oluşundan dolayı bütün testleri prime'da yapıp İQ'ya aktarıyoruz.Fakat şu grafik bölme işi yok mu ? hele 1 dakikalıksa o grafik 10 tane exel dosyası çıkıyor piyasaya..Gerçekten bu işin bir çözümü yok mu ? 1 dakika ve 5 dakikalık 8-10 aylık grafiğe bakmak istersen İQ'ya geç.60 dakikalığa bakmak istersen Prime yeter..İçimden hep şunu geçiriyorum adamlar matriks'i yazmış bu olmuyor mu gerçekten yav ? destek ekibinden aldığımız grafiği bölmeden prime'a aktarsak ne hoş olur ? çünkü böldüğümüz grafiğin bir kıymeti kalmıyor.. 8 aylık  1 dakikalık grafikte çalışacak sabit opt değerli bir sistem tarıyorum..ama 30.000 bar olarak böldüğü için her bir 30.000bar ı tek tek taramam gerekiyor.Sabit değer falanda geldiği yok dönüyorum kuzu kuzu İQ'ya..O da aynı testi 4-5 katı sürede yapıyor..

Saat 23.59'da bir havale geçiyor program ama çalışan robot veya simülasyona etki etmiyor,sadece simulasyon kalan zamanı 24 saatten geriye saymaya başlıyor.Diğer saydıklarıma göre bu hiç sorun değil ben buna razıyım..

İQ kısmı kanayan yaramız

1) Trailing Take Profit..  Kesinlikle sorunların en büyüğü!  "Kademeli Hareketli Kar Stop" İz süren stop ile uzaktan yakından alakası yok zaten çalışma prensipleride farklı..Matriks Script düzenleme sayfasından kurcalamadığım fonksiyon yok..Ben bu kısmı İQ'da bulamadım,varsa lütfen bana söyleyin çünkü buna deli gibi ihtiyaç var! LÜTFEN VAR AMA SEN GÖREMEMİŞSİN DİYİN!!

İZ SÜREN STOP İLE SİSTEM

AYNI DEĞERLER İLE KADEMELİ HAREKETLİ KAR STOP

İki sistemin opt değerleri aynıdır, Üsttekinde iz süren stop 1 , alttakinde Kademeli Kar stop 1-1 şeklinde ayarlanmıştır. Bu kadar ciddi fark varken İQ'ya bu koyulmadı mı ? Aynı değerler ile sonuç bu kadar farklı..

2)Otomatik optimizasyon; gerçekten ihtiyaç var, bir sistem kurguluyoruz bu aynı ki en iyi 30 değer arasına baksak bile harika sonuçlar , geçmiş ay'a aynı değerler ile baktığımızda sonuç felaket..(Kripto için konuşuyorum) Bu kadar volatil bi piyasa için kendini 3 hatalı işlemde veya 10 günde revize eden bir sistem harika olmaz mı ? Lütfen bunu ekleyin.. Bunu prime'da elle yapıp İQ'ya 10 günde 1 veya 3 hatalı işlemde tekrar revize edip İQ'ya taşıdıktan sonra robot kurmanın mantığı nedir ? Sırtımızı hiçbir zaman yasliyamadıktan sonra ? Opt gerektirmeyen trend sistemi kurmaya gelmiş olsam İQ veya Prime'la işim olmaz,lütfen bizlerin konfor alanını genişletecek kısımlarıda ekleyin..(backtest duraklatma harika oldu bu arada ellerinize sağlık)

 

Lütfen 2 sistem arasında çok fark var ve böyle çalışıyor yazmayın,zaten bu cevabı bu zaman kadar bir çok kez duyduk..

Sorun Kripto vadeli işlemler için 2  programa gebe olmak ve 2 programı birleştirip 1 yapmaya çalışıyoruz..İki programda harika yapanın ellerinden öperim ama 4 aylık izlenimlerime göre çıkan sonuç bu..Buraya yazmış olmak için yazmıyorum,lütfen herhangi bir karar alma yetkisi veya bu mesajı karar alma mecrasına taşıyacak bir operatör moderatör dışında da birisi konuyu kapatmasın.Eleştirmeye gelmedim sadece neden 2 adım ileri gidemiyoruz ? Kıvanç hoca bize hep bunu öğretmeye çalışıyor bu söylediklerim sizinde gözünüze batmıyor mu ? Bu ihtiyaçların eklenmesi - düzeltilmesi için kimin istemesi gerekiyor ? 

 

Saygılarımla,iyi çalışmalar 

 

Genel Kullanım kategorisinde (66 puan) tarafından | 427 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,296 soru
6,325 cevap
3,941 yorum
5,065 kullanıcı