0 beğenilme 0 beğenilmeme
583 kez görüntülendi

Merhabalar, Yaklaşık 2-3 aydır manuel olarak yapmış olduğum stratejilerimi Matriksiq algoritmasına uyarlamaya çalışıyorum ama kodlama becerim olmadığından gerçekten zor oluyor. Supertend ve Pmaxte bunları denedim ama son çıkan Alphatrend en iyisi gibi görünüyor.

Önce stratejimi söyliyeyim. AlphaTrend BTC_USDT_FBİN üzerinde yani fatures platformunda short-long yapmak, yani al-sat, açığa sat-açığa sat kapama yapması.

Gerekçeler:

1.AlphTrend in verdiği sinyale göre al ise: al, sat ise: açığa sat olarak işlemler açılacak. Alphtrend bir sonki ters sinyalinde işlemi kapatacak. Örneği Sat işlemi aktif oldu Açığa satacak. Sonrasında Al sinyali verdiğinde açığa satı kapatıp. Al işlemi gerçekleşecek. İşlem hacmi: 0.01 Kaldıraç: x10 Kaldıraç Tipi: isolated

2. Açılan işlem 500 puan altında karda veya herhangi bir zararda kapatırsa. bir sonraki işlem bir önceki hacme +0.01 ilave edilecek. Yani: 0.01 hacimli işlem ekside veya 500 puanın altında karda kapattığında bir sonraki 0.02. aynı senaryo tekrar gerçekleştiğinde 0.03, 0.04 diye gidiyor taki 500 puan üstünde bir kar ile işlem kapandığında. Bir sonraki işlem tekrar 0.01 e dönecek. ( umarım çok uçuk olmamıştır. )

Benim yapamadıklarım:

1. Matriksiq algoritma sihirbazında ben bunu yapmayı denedim. Ama Fatures de çift yönlü işlem yapmak istediğim için sembölü BTC_USDT_FBİN olarak seçtim. Buraya kadar herşey normal. kaldıracımı girebildim. kaldıraç tipinide halletim. Ama açığa sat ve açığa sat kapama seçenekleri yok. İşlemlerim sadece Al ve aldığım işlemi sat yapıyor. Tek yönlü olarak çalışıyor yani. 

2. olarakta işlemlerimin hacmini yukardaki 2. gerekçeye dayanarak +0,01 olarak arttırması. 

bunlarda bana yardımcı olabilir misiniz?

Algoritmik Trading kategorisinde (86 puan) tarafından | 583 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Konu hakkında yardımcı olabilecek var mı? En azından nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olur musunuz??
(86 puan) tarafından
0 0
Merhaba,

Algoritma sihirbazında BIST bir senet, Örneğin "Garan", seçerseniz Al, Sat, Açığa sat, Açığa sat kapa çıkıyor. Al sat sinyallerinizi sanki "Garan" için yapıyor gibi işleyip daha sonrasında senet adını , optimizasyon sırasında, BTC_USDT_FBIN gibi seçerseniz oluyor bildiğim kadarıyla. Ben de bu şekil ilerlemeye çalışıyorum.
0 0
al, sat ve açığa sat kısımlarını halletim. Sadece miktar arttırma kısmı konusunda hala bir yol kat edemedim.
7,961 soru
7,941 cevap
4,531 yorum
13,087 kullanıcı